زمان پست گذاری در اینستاگرام به اندازه کیفیت پست، نوع هشتگ و کپشن نیز اهمیت بسیار بالایی دارد. برخی از اساتید فعال در زمینه افزایش بازدید و فالوور در این زمینه، ساعت‌ها فایل آموزشی در مورد بهترین زمان پست گذاری در اینستاگرام منتشر کرده‌اند. هرکدام از آنها یک ساعت خاص را به شما پیشنهاد می‌کنند. به همین دلیل شاید شما در زمینه یافتن ساعت طلایی اینستا دچار سردرگمی شده باشید. جای نگرانی نیست چون ما در این پست قصد داریم شما را با بهترین زمان قراردادن پست در این پلفترم اجتماعی آشنا کنیم. پس لطفا تا انتها با اسپید فالوور همراه باشید.

بنر خرید فالوور اینستاگرام
خرید فالوور اینستاگرام
خرید فالوور اینستاگرام با سرعت بالا به همراه نماد اعتماد
خرید فالوور
بهترین زمان پست گذاری در اینستاگرام + 4 زمان طلایی

همراهی با الگوریتم در بهترین زمان پست گذاری در اینستاگرام

در اینستاگرام و تمام شبکه‌های اجتماعی مطرح دنیا، جنگ بر سر بازدید بیشتر پست‌‎ها است. در واقع بلاگرها و فعالین این حوزه بر این باورند که هرچه بازدید بیشتر باشد، به همان اندازه فالوور نیز افزایش پیدا می‌کند. این فرضیه کاملا درست است. عوامل زیادی مثل کیفیت محتوا، هشتگ، کپشن و موارد دیگر بر روی میزان بازدید پست‌های شما تاثیر می‌گذارد. اما یکی از مواردی که گاهی اوقات به راحتی فراموش می‌شود، بهترین زمان پست گذاری در اینستاگرام است. این مسئله از چند جنبه حائز اهمیت است. که در زیر شما را با آنها آشنا کرده‌ایم.

همانطور که می‌دانید، در اینستاگرام بازخوردهای اولیه بر روی پست و ریلز اهمیت بسیار زیادی دارد. به عبارت دیگر از محوای شما در زمان‌های اولیه انتشار خود بتواند بازدید، لایک، کامنت و موارد دیگر خوبی برای خود کسب کند، احتمال هیت شدن آن نیز افزایش پیدا می‌کند. پس شما باید پست‌های خود را در زمانی منتشر کنید که :

اولا کاربران زیادی در آن زمان آنلاین باشند و محتوای شما را بازدید کنند و ثانیاً کاربران حوصله و زمان کافی برای لایک، کامنت، ذخیره و اشتراک محتوای شما را داشته باشند. در اینصورت میتوانید با الگوریتم‌های اینستاگرام همراه باشید.

در اینستاگرام نظم بسیار مهم است

یکی از مواردی که باید همواره در نظر داشته باشید، مسئله نظم است. در این اینستاگرام نظم اهمیت بسیار بالایی دارد. در واقع شما باید پست‌ها، ریلز‌‎ها و استوری‌های خود را هر روز در یک زمان دقیق منتشر کنید. اگر در ابتدای کار هستید، هرگز پیج خود را با پیج‌های بزرگ مقایسه نکنید. اگر آنها روی نظم جلو نمی‌روند، دلیلی بر بی اهمیت بودن نظم نیست. پس قبل از شروع کار بهترین زمان پست گذاری در اینستاگرام را پیدا کنید. سپس فعالیت‌های خود را بر این اساس زمانبدی کنید. 

اگر در ادامه مسیر متوجه تغییر زمان طلایی اینستا شدید، جای نگرانی نیست چون میتوانید به شکلی کاملا هوشمندانه زمان خود را نیز تغییر دهید. اما هرگز از نظم دست نکشید. متاسفانه برخی از دوستان در ابتدای کار چند پست را در زمان مشخص و منظم منتشر می‌کنند. اما پس از مدتی نظم خود را بطور کلی کنار می‌گذارند. دلیل اینکار نیز ناامیدی است. صبر داشته باشید چون هیچ امپراطوری یک شبه ساخته نخواهد شد. اکنون به به سراغ بهترین زمان پست گذاری در اینستاگرام خواهیم رفت. پس با ما همراه باشید.

بهترین زمان پست گذاری در اینستاگرام + 4 زمان طلایی

بهترین زمان پست گذاری در اینستاگرام برای پیج‌های تازه کار

قبل از اینکه بخواهیم وارد این بخش شویم، ذکر یک نکته بسیار مهم الزامی است. زمان طلایی اینستاگرام در هر پیج با پیجی دیگر متفاوت است. به عبارت دیگر نمیتوان برای تمام پیج‌ها یک نسخه واحد پیچید. اگر در شروع کار هستید، ما به شما زمان‌های خاصی را پیشنهاد خواهیم کرد. اما پس از گذشت مدتی از فعالیت پیجتان و کسب چندکا فالوور میتوانید بهترین زمان پست گذاری در اینستاگرام را تغییر دهید.ضمن اینکه فراموش نکنید بهترین ساعت پست گذاشتن در روز پجشنبه با شنبه و یکشنبه متفاوت است. این مورد مهم فاکتورهای مختلفی دارد که در ادامه با آن آشنا خواهیم شد. 

بهترین زمان پست گذاری در روزهای شنبه تا چهارشنبه

شما باید برای کاربران و مردم در یک کشور، منطقه یا ناحیه خاص پست گذاری کنید. پس باید به زمانبندی زندگی روزمره آنها توجه بسیار زیادی کنید. در اینصورت میتوانید به بهترین زمان پست گذاری در اینستاگرام دست پیدا کنید. روزهای هفته یکی از عوامل بسیار مهم در پست گذاری است. برای مثال در روزهای شنبه تا چهارشنبه مردم برای انجام کارهای روزمره معمولا از 8 صبح بیدار می‌شوند. آنها تا ساعت 4 یا 5 عصر در محل کار خود هستند. پس از طی کردن مسیر از محل کار به خانه، معمولا در ساعت 7 شب به منزل می‌رسند. 

با احتساب ترافیک و زمان‌های دیگر، در روز‌های شنبه تا چهارشنبه بهترین زمان پست‌گذاری در اینستاگرام را میتوان 8 یا 9 شب در نظر گرفت. اگر تعرفه تبلیغاتی کانال‌های مختلف نیز نگاه کنید، تبلیغات در این ساعات قیمت بالاتری نسبت به ساعت‌های دیگر دارد. در کنار ساعت 8 یا 9، در ظهر نیز که کارمندان برای ناهار یا نماز دست از کار می‌کشند نیز، زمان خوبی برای پست‌گذاری است. یعنی چیزی بین ساعت 11:30 تا 12:30. پس شما باید زمان خود را برای پست‌گذاری در این ساعت‌ها تنظیم کنید.

بهترین زمان پست گذاری در روزهای جمعه و شنبه

اما ماجرا در روز‌های تعطیل آخر هفته کاملا متفاوت است. در این دو روز شب‌ها زمان مناسبی برای پست گذاری نیستند. بیشتر مردم عادت دارند که در شب جمعه‌ها به میهمانی بروند. این ماجرا در شب‌های تعطیل نیز وجود دارد. خودتان را به جای کارمندان و افراد شاغل بگذارید. هنگامی که از شنبه تا چهارشنبه سرکار هستید، بهترین زمان برای رفتن به میهمانی در روزهای پنجشنبه ساعت 20 الی 23 یا حتی 12 بامداد است. پس از پست گذاشتن در این ساعات خودداری کنید. حتی شاید در ظهر روزهای پنجشنبه نیز پست‌ها بازدید خوبی نداشته باشند. 

اما در روزهای جمعه ماجرا کمی متفاوت است. معمولا ساعت 12 تا 1 ظهر زمان مناسبی برای پست گذاری است. افرادی که در این روز تا دیروقت خواب هستند، قطعا تا ساعت 12 یا 1 از خواب بیدار خواهند شد. پس میتوانند پست‌هایی که در این پلتفرم می‌گذارید را مشاهده کنند. البته اینها زمان‌های عمومی برای تمام پیج‌ها است. در ادامه شما را با یکی دیگر از راه‌های یافتن بهترین زمان پست گذاری در اینستاگرام آشنا خواهیم کرد. پس همچنان با ما همراه باشید.

بهترین زمان پست گذاری در اینستاگرام + 4 زمان طلایی

بهترین زمان پست گذاری در اینستاگرام برای پیج‌های قدیمی

در بالا شما را بهترین زمان پست گذاری در اینستاگرام برای پیج‌های جدید آشنا کردیم. البته منظور از جدید، همان پیج‌های بدون فالوور است. اما شاید شما از این مرحله گذشته باشید و به روش‌های مختلف مثل تبلیغات یا خرید فالوور اینستاگرام تعداد دنبال کنندگان پیج خود را ارتقا داده باشید. پس دیگر زمان‌های عمومی برای شما کاربرد ندارد. شما باید زمان طلایی اینستا برای پست گذاری را از کاربران خود سوال کنید. برای اینکار با ما همراه باشید.

1- مرحله اول : وارد اینستاگرام شوید و به صفحه پروفایل اکانت خود بروید.

2-  در دوم روی گزینه Professional dashboard کلیک کنید. 

بهترین زمان پست گذاری در اینستاگرام + 4 زمان طلایی

3- در این مرحله گزینه Total Followers را انتخاب کنید. 

بهترین زمان پست گذاری در اینستاگرام + 4 زمان طلایی

4- در مرحله آخر نیز به انتهای صفحه بیایید و یکبار بر روی نمودارهای آبی ضربه بزنید تا اعداد و ارقام بر روی آنها نمایان شود. 

بهترین زمان پست گذاری در اینستاگرام + 4 زمان طلایی

پس از اتمام این چهار مرحله داده‌ها و اطلاعات بسیار مهمی از زمان آنلاین بودن کاربران به شما نمایش داده می‌شود. برای مثال این نمودار نشان می‌دهد که بهترین ساعت 6 عصر و بعد 3 عصر در این پیج کاربران بیشتر آنلاین هستند. شما میتوانید این آمار را به تفکیک روز یا ساعت به آسانی مشاهده کنید.

سوالات متداول

اکنون که شما را بهترین زمان پست گذاری در اینستاگرام آشنا کردیم، شاید تعدادی سوال در ذهن شما ایجاد شود. جای نگرانی نیست چون ما در ادامه با شما همراه هستیم و به این سوالات متداول شما نیز پاسخ خواهیم داد. پس لطفا در ادامه با ما همراه بمانید. 

در هفته چند پست در اینستاگرام بگذاریم؟

این یکی از سوالات مطرح و بسیار پر تکرار در بین علاقه مندان به افزایش فالوور در اینستاگرام است. اکنون که با بهترین زمان پست گذاری در اینستاگرام آشنا شده‌اید، شاید بخواهید بدانید که آیا باید هر روز در این پلتفرم محتوا بگذارید یا خیر؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که نوع پیج شما و سیاست شما در تولید محتوا تعیین کننده است. یعنی اگر موضوع پیج شما به شکلی است که محتوای زیادی برای آن وجود ندارد، بهتر است تا کمتر پست و ریلز منتشر کنید. اما اگر پتانسیل بالایی برای پست گذاری دارد، حتما از این فرصت استفاده کنید. 

اما فراموش نکنید که مهمترین اصل در اینستاگرام نظم است. پیشنهاد می‌کنیم تا حتما یک تقویم محتوایی در ابتدای کار برای خود تهیه کنید. در این تقویم پست هر روز خود را تعیین کنید. با اینکار در روز موعود دیگر به دنبال موضوعی برای پست گذاری نیستید. برای مثال مشخص کنید که در روز دوشنبه این هفته، چه پستی را باید در پیج خود ارسال کنید. آنگاه در بهترین ساعت پست گذاشتن روز دوشنبه، محتوای خود را در اینستاگرام منتشر کنید. سعی کنید تا حداقل در هر هفته 4 ریلز و 1 پست در پیج خود قرار دهید.

آیا میتوان با تکیه به بهترین زمان پست گذاری در اینستاگرام نتیجه گرفت؟

پلتفرم‌های اجتماعی و مخصوصا اینستاگرام اهمیت بسیار زیادی به نظم می‌دهند. یافتن و استفاده از ساعت طلایی اینستا میتواند به شما در رعایت نظم و موارد دیگر در اینستاگرام کمک کند. البته تنها استفاده از بهترین زمان پست گذاری در اینستاگرام نمیتواند ضامن موفقیت شما باشد. بلکه شما باید به کیفیت محتوای خود نیز اهمیت دهید. یعنی محتوایی تولید کنید که کاربر با مشاهده آن بر روی پیج شما اکشن‌هایی مثل لایک، فالو و موارد دیگر را نیز انجام دهد.

سخن پایانی

یکی از موارد بسیار مهم برای نتیجه گرفتن در اینستا، اطلاع از بهترین زمان پست گذاری در اینستاگرام است. ما در این مقاله بر اساس تجربه شخصی و تحقیقات فراوان شما را با بهترین ساعات برای پست گذاری در این پلتفرم آشنا کردیم. برای شما از بهترین ساعت پست گذاشتن در روز پنجشنبه ، جمعه و سایر روزهای هفته این پلتفرم سخن گفتیم. امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد. تا دیداری دیگر و مقاله‌ای جدید شما را به خدا میسپاریم.

5/5 - (1 امتیاز)