اینستاگرام یکی از بهترین شبکه‌های اجتماعی مطرح در دنیاست که کاربران بسیار زیادی را در خود جای داده است. شبکه اجتماعی اینستاگرام برای عضویت کاربران از روش‌های مختلفی استفاده می‌کنذ. یکی از این روش‌ها استفاده از ایمیل است. یعنی شما برای عضویت در این پلتفرم باید ایمیل خود را وارد کنید تا بتوانید از آن استفاده نمایید. لازم به ذکر است که درحال حاضر این پلتفرم در مورد ایمیل بسیار حساس است و هر سرویس دهنده ایمیلی را قبول نمی‌کند. به همین دلیل امروز ما در این پست قصد داریم تا شما را با آموزش ساخت ایمیل برای اینستاگرام در 3 دقیقه آشنا کنیم. پس لطفا تا انتها با ما همراه باشید.

ساخت ایمیل برای اینستاگرام در 3 دقیقه - آموزش تصویری

ساخت ایمیل برای اینستاگرام

ساخت ایمیل برای اینستاگرام از سه روش کلی قابل انجام است. که در زیر آنها را مشاهده می‌کنید.

  • ساخت جیمیل
  • ساخت ایمیل در سرور یاهو
  • ساخت ایمیل در سرورهای شخصی

مورد اول و دوم شباهت بسیار زیادی به یکدیگر دارند. در واقع تنها تفاوت این دو روش قرار گرفتن آنها در سرورهای یاهو و گوگل است. زمانی که شما جیمیلی ایجاد می‌کنید، یعنی در حال ساخت ایمیل بر روی سرورهای گوگل هستید. سیستم صندوق پستی الکترونیک یاهو نیز Ymail نام دارد. اما مورد سوم نسبت به دو مورد اول کمی متفاوت است. در این روش شما باید یک هاست و دامنه در اختیار داشته باشید. ضمن اینکه دانش شما نیز باید در سطح بالایی باشد تا بتوانید هاست و دامنه را به خوبی مدیریت کنید. ضمن اینکه شاید به احتمال بسیار کم اینستاگرام ایمیل‌های ساخته شده در سرورهای شخصی را قبول نکند. اما بریم سراغ آموزش ساخت ایمیل برای اینستاگرام

ساخت ایمیل برای اینستاگرام بدون شماره

گاهی اوقات کاربران آنقدر با خطوط خود ایمیل ساخته‌اند که دیگر نمی‌توانند از آنها برای ساخت ایمیل جدیدی استفاده کنند. به همین دلیل باید به دنبال ساخت ایمیل برای اینستاگرام بدون شماره باشند. یعنی در فرآیند ساخت از هیچ شماره موبایلی استفاده نکنند. درحال حاضر نزدیک به 90 درصد از پلتفرم‌های ارائه ایمیل از شماره موبایل شما برای احراز هویت و ورود استفاده می‌کنند. اما شاید جالب باشد که جیمیل در شرایطی خاص هیچ نیازی به شماره موبایل شما ندارد و امکان ساخت ایمیل حتی بدون داشتن شماره را نیز به شما می‌دهد. اما بریم و بررسی کنیم که این روش به چه شکل کار می‌کند.

مرحله اول ) اپلیکیشن جیمیل را در تلفن همراه خود باز کنید.

این روش فقط و فقط با استفاده از اپلیکیشن جیمیل انجام می‌شود و شما نمیتوانید از طریق سایت به این امکان دسترسی داشته باشید. 

ساخت ایمیل برای اینستاگرام در 3 دقیقه - آموزش تصویری

پس از باز کردن اپلیکیشن جیمیل، در قسمت بالای صفحه سمت چپ روی گزینه سه خط بزنید. اگر منوی تلفن همراه شما فارسی است، احتمالا این گزینه در سمت راست قرار دارد. با لمس این گزینه، کادری برای شما باز خواهد شد. در آن کادر نیز روی گزینه Add another account بزنید. 

مرحله دوم ) جیمیل را انتخاب کنید

با لمس گزینه به صفحه جدیدی خواهید رفت که در آن می‌بایست نوعه حساب ایمیلی که میخواهید را انتخاب کنید. 

ساخت ایمیل برای اینستاگرام در 3 دقیقه - آموزش تصویری

در این صفحه باید نوع پست الکترونیکی که میخواهید را انتخاب کنید. از آنجایی که شما به دنبال ساخت ایمیل برای اینستاگرام بدون شماره هستید، در این قسمت باید Google را انتخاب کنید. با انتخاب گوگل، وارد صفحه جدید می‌شوید که از شما درخواست می‌شود تا به حساب کاربری خود در این شرکت لاگین کنید. از آنجایی که ما به دنبال ساخت ایمیل جدید هستیم، باید روی گزینه Create Account بزنید. با اینکار به صفحه ساخت اکانت جدید ارجاع داده می‌شوید.

مرحله سوم ) اطلاعات خود را وارد کنید

در این مرحله می‌بایست اطلاعات هویتی شامل نام، تاریخ تولد و موارد دیگر را وارد کنید. 

ساخت ایمیل برای اینستاگرام در 3 دقیقه - آموزش تصویری

در گام اول می‌بایست اطلاعات هویتی خود مانند نام، نام خانوادگی را وارد کنید. سپس روی گزینه Next بزنید. سپس باید اطلاعات مربوط به تاریخ تولد و جنسیت خود را وارد کنید. گام بعدی شاید کمی مهم تر باشد. در گام ششم باید آدرس ایمیلی که میخواهید را انتخاب کنید. معمولا جیمیل خودش دو یا سه مورد را به عنوان آدرس ایمیل پیشنهادی به شما ارائه می‌کند. اگر از آنها رضایت داشتید، انتخابشان کنید. در غیر اینصورت روی گزینه Create your own gmail address بزنید. با لمس این گزینه باید یک ایمیل اختیاری در این اپلیکیشن وارد کنید. 

در مرحله بعدی نیز باید یکسری توافق نامه را تایید کنید و کار تمام است.

ساخت ایمیل برای اینستاگرام از طریق سایت

در بالا برای شما کاربران عزیز ساخت ایمیل برای اینستاگرام بدون شماره را توضیح دادیم. همانطور که در بالا نیز ذکر کردیم، این روش تنها بر روی اپلیکیشن جیمیل انجام می‌شود. اما اگر شما به تلفن همراه دسترسی ندارید یا میتوانید با یکی از شماره‌های خودتان ساخت ایمیل جدید را انجام دهید، میتوانید از نسخه وب این پلتفرم نیز برای ساخت ایمیل استفاده کنید. چطوری؟ در ادامه بهتون توضیح دادیم.

گام اول ) وارد سایت Gmail.com شوید.

برای ساخت ایمیل برای اینستاگرام در سرورهای شرکت گوگل می‌بایست از طریق یکی از مرورگرهای خودتان به آدرس Gmail.com وارد شوید. با ورود به سایت جیمیل با تصویر زیر رو به رو خواهید شد.

ساخت ایمیل برای اینستاگرام در 3 دقیقه - آموزش تصویریدر این صفحه باید انتخاب کنید که آیا قصد ورود به حساب جیمیل خود را دارید یا میخواهید حساب کاربری جدیدی در این پلتفرم ایجاد کنید. هدف ما در این آموزش ساخت ایمیل برای اینستاگرام است، به همین دلیل روی گزینه Create Account کلیک می‌کنیم. با کلیک بر روی این گزینه کادری در زیر آن باز می‌شوید. شما میتوانید گزینه For py personal use را انتخاب نمایید. با انتخاب این گزینه به مرحله وارد کردن اطلاعات شناسایی وارد می‌شوید.

گام دوم ) اطلاعات هویتی خود را وارد کنید

در این بخش باید اطلاعات هویتی خود را وارد کنید. 

ساخت ایمیل برای اینستاگرام در 3 دقیقه - آموزش تصویری

در این بخش باید اطلاعات هویتی مثل نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید. با کلیک بر روی گزینه Next فرم جدیدی در اختیار شما قرار میگیرد که باید اطلاعات مربوط به تاریخ تولدتان را وارد کنید. به جای Day روز تولد و به جای Year نیز سال تولد را بصورت چهار رقمی وارد کنید. پس از ثب

گام سوم ) آدرس ایمیل خود را انتخاب کنید

در این بخش باید آدرس ایمیل خود را انتخاب نمایید.

ساخت ایمیل برای اینستاگرام در 3 دقیقه - آموزش تصویری

در این مرحله می‌بایست آدرس ایمیل دلخواه خود را انتخاب یا وارد کنید. در گام بعدی باید رمز عبوری سخت را برای جیمیل خود انتخاب کنید. رمزی را وارد کنید که هم سخت باشد و هم بتوانید آن را به خوبی حفظ کنید. کار تقریبا به اتمام رسیده. حال در گام بعدی باید شماره موبایل خود را به جیمیل بدهید و منتظر باشید تا جییمیل برای شما یک پیامک حاوی کد فعالسازی ارسال کند. کد را درون کادر مورد نظر وارد می‌کنید و به این ترتیب ساخت ایمیل برای اینستاگرام با موفقیت به پایان می‌رسد. 

نکات مهم در مورد ساخت ایمیل برای اینستاگرام

در بالا شما را با آموزش کامل ساخت ایمیل برای اینستاگرام آَنا کردیم. حال زمان آن فرا رسیده تا چند نکته بسیار مهم را در مورد این آموزش با شما به اشتراک بگذاریم. پس با ما همراه بمانید.

نکته اول : اگز به دنبال ساخت ایمیل برای اینستاگرام بدون شماره هستید، باید اینکار را تنها از طریق اپلیکیشن جیمیل انجام دهید. در این روش چون جیمیل شناسه مربوط به تلفن همراه شما ذخیره می‌کند، دیگر نیازی به شماره موبایل شما ندارد و به همین دلیل میتوانید بدون شماره ساخت ایمیل جدید را انجام دهید. 

نکته دوم : روش ساخت ایمیل بدون شماره بر روی تلفن همراه، تا ابد پاسخگوی نیاز شما نیست. یعنی شما نمیتوانید در یک روز نزدیک به 100 اکانت ایجاد کنید. معمولا پس از ایجاد 3 تا 5 اکانت پشت سرهم، جیمیل از شما درخواست می‌کند تا شماره موبایل خود را وارد کنید و پس از دریافت کد تاییده، مجددا امکان ساخت ایمیل را برای شما فراهم خواهد کرد. پس سعی کنید در استفاده از این روش زیاده روی نکنید.

نکته سوم : ساخت ایمیل در جیمیل و یاهو کاملاً رایگان است. در واقع شما با انتخاب این دو پلتفرم میتوانید ساخت ایمیل رایگان را در دستور کار خود قرار دهید و نیازی به پرداخت هیچ هزینه اضافه‌ای ندارید.

نکته چهارم : حتما پس از ساخت اکانت اینستاگرام از طریق سایت یا حتی اپلیکیشن موبایل، شماره تلفن همراه خود را در این اپلیکیشن وارد کنید. گاهی اوقات اینستاگرام با ایمیل به مشکل میخورد و تنها دسترسی شما به حساب کاربریتان تنها شماره موبایل است. به عبارت دیگر تنها به ایمیل تکیه نکنید. 

نکته پنجم : سعی کنید تا حتما رمز عبوری سخت برای جیمیل خود انتخاب کنید. افرادی که قصد هک کردن اینستاگرام شما را دارند، قطعا برای انجام عملیات هک نیاز دارند تا به حساب جیمیل شما دسترسی داشته باشند. شما میتوانید برای افزایش امنیت، تایید دو مرحله‌ای اینستاگرام را نیز فعال کنید. اینکار به شما در افزایش امنیت پیج اینستاگرامتان کمک بسیار زیادی خواهد کرد.

سخن پایانی

اینستاگرام برای ساخت حساب کاربری از کاربران خود موارد مختلفی را از آنها دریافت می‌کند. یکی از این موارد ایمیل است. اما ساخت ایمیل نیز شاید برای بعضی از افراد فرآیند طولانی و پیچیده‌ای داشته باشد. به همین دلیل امروز ما در این پست آموزش کامل ساخت ایمیل برای اینستاگرام را قرار دهیم تا شما کاربران عزیز بتوانید به کمک این آموزش برای حساب کاربری خود در اینستاگرام ایمیل بسازید. امیدواریم که این مقاله برای شما مفید بوده باشد.

4.5/5 - (2 امتیاز)