یکی از مشکلاتی که کاربران همواره از آن شکایت می‌کنند، این است که کد توییتر ارسال نمیشه. آنها قصد دارد تا از توییتر استفاده کنند اما به دلیل بروز این مشکل، استفاده آنها با خلل رو به رو است. در مواردی نیز منجر به از دست رفتن حساب کاربری شما خواهد شد. حل این مشکل در زمان تحریم‌های شدید علیه فضای مجازی کشور عزیزمان ایران، یکی از کارهای بسیار واجب است. شاید اکنون به راحتی وارد توییتر شده باشید، اما احتمالا در آینده با مشکل عدم ارسال کد تایید در توییتر رو به رو خواهید شد. پس برای عبور از این مشکل پیشنهاد می‌کنیم، تا انتهای این پست با ما همراه باشید.

بنر خرید فالوور اینستاگرام
خرید فالوور اینستاگرام
خرید فالوور اینستاگرام با سرعت بالا به همراه نماد اعتماد
خرید فالوور

چرا کد توییتر ارسال نمیشه؟

برای حل هر مشکلی و به دست آوردن راه حل، ابتدا باید با ابعاد آن مشکل به خوبی آشنا شوید. برای شمایی که به دنبال حل کردن این مشکل هستید، بهتر است تا در ابتدا با سیکل بروز این مشکل آشنا شوید. آنگاه میتوانید به راحتی به راه حل نیز دست پیدا کنید. پیشنهاد می‌کنیم تا انتها این پست را مطالعه کنید که بعدا نگویید چرا نمیتوانیم وارد توییتر بشیم. اکنون به بررسی سیر کامل ارسال کد خواهیم رفت و در ادامه خواهیم گفت که چرا کد توییتر ارسال نمیشه و چه راهکاری را برای حل آن باید در نظر بگیرید.

کد تایید توییتر چیست و چه کاربردی دارد؟

کارشناسان امنیت فضای مجازی برای بالا بردن سطح امنیتی در هر پلتفرمی، سیستم بسیار خوبی به نام کد یکبار مصرف یا OTP را اختراع کردند. این کد از طریق ایمیل، پیامک یا تماس صوتی به کاربر اطلاع داده می‌شد. مدت زمان استفاده از این کد بسیار کوتاه و چیزی بین 2 تا 5 دقیقه است. پس از گذشت این مدت زمان کوتاه دیگر کد اعتبار خود را از دست خواهد داد و کاربردی ندارد. همچنین همانطور که از نامش پیداست، از این کد فقط می‌توان یکبار استفاده کرد. حال بررسی کنیم که چرا کد توییتر ارسال نمیشه.

در بالا گفتیم که کد OTP از طریق ایمیل، پیامک یا تماس تلفنی به شما ارسال خواهد شد. حال که شما یک کاربر ایرانی هستید، بسیار طبیعی است که بنا به دلایل مختلف کد به راحتی برای شما ارسال نشود و شما را با این پرسش که چرا کد توییتر ارسال نمیشه رو به رو کند. چند وقتیست که ورود به توییتر با شماره ایران غیر ممکن است. البته در بازه‌های خاص زمانی این محدودیت برای کاربران ایرانی برداشته می‌شود. اما پس از مدتی با قدرت برمیگردد.

هنگامی که شما قصد ورود به توییتر را دارید، سیستم تایید دو مرحله‌ای این پلتفرم، یک کد تایید برای شما ارسال می‌کند. پس از وارد کردن این کد در پلتفرم توییتر شما مجوز و ورود به این شبکه اجتماعی و استفاده از آن را دریافت خواهید کرد. حال اگر این کد را نتوانید بنا به هر دلیلی دریافت یا وارد کنید، آنگاه باید با حساب کاربری خود خداحافظی کنید. البته کاربران زیادی با پرسش چرا کد توییتر ارسال نمیشه، از زمان ثبت نام خود در این شبکه اجتماعی رو به رو هستند.

در هنگام ثبت نام کد توییتر ارسال نمیشه

در اولین گام از فعالیت شما در شبکه اجتماعی، ابتدا باید در آن ثبت نام کنید. در پست مربوط به نحوه ساخت اکانت توییتر به طور کامل این عملیات را به شما عزیزان آموزش دادیم. اگر با از شماره موبایل برای ثبت نام خود استفاده کردید و اکنون با این پرسش که چرا توییتر شماره تلفن قبول نمیکند رو به رو هستید، باید این را به شما بگوییم که شما باید از روش‌های دیگر ثبت نام کنید. در ادامه روش‌های دیگر را به شما عزیزان خواهیم گفت.

هنگامی که شما قصد ثبت نام در توییتر را دارید، دو راه پیش پای شماست، اولین راه استفاده از ایمیل و راه دوم استفاده از شماره موبایل. هرکدام را که انتخاب کنید، پس از گذارندن اولین مرحله از ثبت نام شما، توییتر کد چند رقمی را برای شما ارسال می‌کند که باید آن را در فرم ثبت نام خود وارد کنید. اگر ثبت نام با شماره موبایل را انتخاب کنید، آنگاه کدی برای شما ارسال نخواهد شد. برای حل این مشکل در ادامه با ما همراه باشید. 

در هنگام ورود کد توییتر ارسال نمیشه

اما یکی دیگر از مواردی که شما را با مشکل کد توییتر ارسال نمیشه، رو به رو خواهد کرد، عدم ارسال کد در مرحله ورود به این پیامرسان می‌باشد. توییتر نیز همانند بسیاری دیگر از پیامرسان‌ها برای افزایش امنیت کاربران خود قابلیت تایید دو مرحله‌ای ایا Two Step Vertification را ایجاد کرده است. به کمک این قابلیت شما میتوانید از پیجی که برایش زحمات زیادی کشیدید یا حتی خرید فالوور توییتر را انجام داده‌اید، مراقبت کنید. اما گاهی اوقات همین مسئله میتواند باعث قطع دسترسی کامل شما به پیج توییتریتان شود.

برای حل این مشکل باید از یک اپلیکیشن جانبی به نام Google Authenticator استفاده کنید. میتوانید این برنامه اندروید را از گوگل پلی و حتی مارکت‌های ایرانی نیز دانلود کنید. به کمک این اپلیکیشن اندرویدی شما میتوانید هر زمان که خواستید، درخواست کد تاییدیه دو مرحله‌ای را ارسال نمایید. به کمک Google Authenticator دیگر نیازی نیست که نگران این باشید که کد توییتر ارسال نمیشه. میتوانید به راحتی در هر زمانی کد تاییدیه دو مرحله‌ای را دریافت نمایید.

کد توییتر ارسال نمیشه ؟ از ایمیل استفاده کن

یکی از بهترین کارها برای حل این مشکل که کد توییتر ارسال نمیشه، در استفاده از ایمیل است. خوشبختانه ایمیل هیچ ربطی به تحریم و محدودیت ندارد. در هر سایت و پلتفرمی می‌توانید به راحتی با استفاده از ایمیل کل تحریم‌ها را پشت سر بگذارید. در توییتر نیز این امکان برای شما وجود دارد. فقط باید در هنگام ثبت نام به جای استفاده از موبایل از ایمیل استفاده کنید. برای اینکار پس از لمس گزینه Sign Up در فرمی که پیش روی شما قرار میگیرد، باید بر روی گزینه Use email instead کلیک کنید. با انتخاب این گزینه آنگاه توییتر به جای ارسال کد یکبار مصرف، آن را برای شما ایمیل می‌کند.

البته در کنار استفاده از ایمیل راه دیگری نیز برای مشکل عدم ارسال کد در توییتر وجود دارد. شما میتوانید برای حل مشکل کد توییتر ارسال نمیشه از تماس صوتی نیز استفاده کنید. البته احتمال موفقیت شما در در این روش بسیار کم است. اما نسبت به ارسال پیامک بیشتر خواهد بود. در این روش به جای ارسال پیامک، از طرف توییتر با شما تماس گرفته خواهد شد و کد اعلام می‌شود.

سخن پایانی

یکی از مشکلاتی که کاربران همواره با آن رو به رو هستند، این است که کد توییتر ارسال نمیشه. ما در وبسایت اسپید فالوور سعی داریم تا شما کاربران عزیز را با آموزش‌های مختلف موجود در شبکه‌های اجتماعی آشنا کنیم. امروز نیز این آموزش را به همین منظور برای شما عزیزان فراهم کردیم. امیدواریم از این پست نهایت لذت را برده باشید. یادتان نرود که خدمات اسپید فالوور را دنبال کنید.

5/5 - (4 امتیاز)