در حال حاضر اینستاگرام یکی از بزرگترین پلتفرم‌های اجتماعی در دنیا است که کاربران زیادی را به خود اختصاص داده. این شبکه اجتماعی روز به روز پیشرفت کرده و امکانات آن بیشتر شده. کار در اینستاگرام از حالت سنتی خارج شده و اکنون شما برای موفقیت در این پلتفرم باید به روش‌های جدید مسلط باشید. برای مثال اگر قصد دارید تا بازدهی پست‌های خود یا تبلیغاتتان را بالا ببرید، باید به فکر آنالیز پیج اینستاگرام باشید. امروز ما در این پست قصد داریم تا شما را با آنالیز اینستاگرام آشنا کنیم. همچنین 5 ابزار مفید و کاربردی در این زمینه به شما کاربران عزیز معرفی می‌کنیم که قطعا برای شما کاربردی خواهد بود. پس لطفا تا انتهای این پست با ما همراه باشید.

آنالیز پیج اینستاگرام خودمان و دیگران با 6 ابزار کاربردی

آنالیز پیج اینستاگرام از چه راه‌هایی امکان پذیر است؟

خوشبختانه محبوبیت و شهرت جهانی اینستاگرام باعث شده تا ابزارهای مختلفی برای آنالیز پیج اینستاگرام وجود داشته باشد. اما اینکه کدام ابزار برای ما مناسب‌تر است، این جای بررسی بیشتر دارد. دقت کنید که اگر آنالیز پیج خودمان را داریم میتوانیم اینکار را از طریق اپلیکیشن اینستاگرام انجام دهیم که جلوتر آموزش کامل‌تر آن را در همین مقاله به شما ارائه داده‌ایم. اما اگر قصد آنالیز پیج اینستاگرام دیگران را در سر دارید، باید به سراغ برنامه و سایت‌های مختلف فعال در این حوزه بروید. پس در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا چند ابزار خوب در این زمینه نیز به شما عزیزان معرفی کنیم.

آنالیز پیج اینستاگرام خودمان از طریق اپلیکیشن اینستاگرام

داخل اپلیکیشن اینستاگرام امکانی وجود دارد که شما به کمک آن میتوانید پیج اینستاگرام خودتان را بطور کامل آنالیز کنید. آمار و اطلاعاتی که این بخش در اختیار شما قرار می‌دهد بسیار دقیق بوده و میتوانید با خیال راحت به آن استناد کنید. برای استفاده از این امکان، کافیست تا به پروفایل اینستاگرام خود مراجعه کنید. سپس از وسط صفحه روی گزینه professional dashboard بزنید.

آنالیز پیج اینستاگرام خودمان و دیگران با 6 ابزار کاربردی

با انتخاب این گزینه به صفحه جدیدی وارد می‌شوید، در این صفحه گزینه‌های مختلفی برای شما وجود دارد. شما گزینه Total Followers را انتخاب کنید. با انتخاب این گزینه به صفحه دیگری ارجاع داده می‌شوید. در این صفحه میتوانید ابتدا تعداد کل فالوورهایتان، روزهایی که بیشترین جذب یا حذف فالوور داشته‌اید، شهر محل سکونت فالوورها، سن آنها، جنسیبت، زمان آنلاین بودن و بسیاری موارد دیگر را مشاهده کنید. 

مشاهده این آمار و اطلاعات به شما کمک می‌کند تا بتوانید مخاطبین خود را بهتر شناخته و محتوای بهتری نیز برای آنها تولید کنید. برای مثال اگر فالوورهای شما بیشتر خانم هستند، میتوانید محتوایی متناسب برای بانوان تولید کنید. اما بریم سراغ چند سایت رایگان آنالیز پیج اینستاگرام.

معرفی سایت رایگان آنالیز اینستاگرام

اما شاید شما بخواهید در کنار پیج خودتان، آنالیز پیج اینستاگرام دیگران را نیز در دستور کار خود قرار دهید. برای انجام اینکار باید از سایت رایگان آنالیز اینستاگرام استفاده کنید. در زیر ما شما را با چند نمونه خارجی از آن آشنا کرده‌ایم. پس با ما همراه بمانید.

1) سایت Instrack

آنالیز پیج اینستاگرام خودمان و دیگران با 6 ابزار کاربردی

بدون شک instrack یک سایت رایگان آنالیز اینستاگرام رایگان است که اطلاعات فوق العاده‌ای را در مورد پیج خودمان یا دیگران در اختیار ما قرار می‌دهد. به محض ورود به این سایت، با یک فرم یا کادر جستجو مواجه می‌شوید. فقط کافیست تا نام کاربری پیج مورد نظر را وارد کنید. پس از گذشت چند ثانیه، پروفایل مورد نظر به شما نمایش داده می‌شود. آن را انتخاب کنید و منتظر بمانید تا آمار آنالیز شده به شما نمایش داده شود. در این وبسایت میتوانید پس از آنالیز پیج اینستاگرام به موارد مهمی مثل تعداد دقیق فالوور، میزان فعال بودن آنها، نرخ تعامل، میزان رشد یا نزول پیج در 90 روز گذشته دسترسی داشته باشید.

2) سایت notjustanalytics

آنالیز پیج اینستاگرام خودمان و دیگران با 6 ابزار کاربردی

از دیگر سایت‌هایی که میتوان در لیست بهترین سایت آنالیز اینستاگرام قرار داد، سایت notjustanalytics است. این وبسایت نیز همانند نمونه‌ای که در بالا معرفی کردیم، بسیار مفید و کاربردی است. کار با آن راحت بوده و شما میتوانید به آسانی به هرچه که میخواهید دست پیدا کنید. با ورود به این وبسایت، درست در بخش میانی صفحه، یک کادر جستجو وجود دارد. با وارد کردن آی دی پیج مورد نظر، میتوانید عملیات آنالیز پیج اینستاگرام را انجام دهید. در این سایت میتوانید به موارد مختلفی مثل میانگین لایک هر پست، نمودار رشد یا نزول پیج، نسبت لایک به کامنت هر پست و غیره دسترسی داشته باشید.

3) سایت inflact

آنالیز پیج اینستاگرام خودمان و دیگران با 6 ابزار کاربردی

اما سایت inflact یکی دیگر از ابزارهای بسیار محبوب در فضای مجازی است که میتوانید برای آنالیز کردن پیج اینستاگرام از آن استفاده کنید. این وبسایت نیمه رایگان است و برای استفاده از تمام امکانات آن باید حتما اکانت کاربری خود را ارتقا دهید. در این وبسایت فقط کافیست تا در کادر وسط صفحه، آی دی یا لینک اینستاگرام پیج هدف را وارد کنید. پس از چند ثانیه اطلاعات بسیار خوبی از آن پیج برای شما ایجاد خواهد شد. 

برنامه آنالیز پیج اینستاگرام

در کنار سه سایتی که در بالا برای آنالیز پیج اینستاگرام به شما کاربران عزیز معرفی کردیم، تعدادی برنامه آنالیز پیج اینستاگرام نیز وجود دارد که شما میتوانید از آنها استفاده کنید. در زیر شما را با تعدادی از آنها آشنا کرده‌ایم. پس با ما همراه باشید.

1 ) اپلیکیشن Iconosquare

آنالیز پیج اینستاگرام خودمان و دیگران با 6 ابزار کاربردی

اگر به دنبال یک برنامه آنالیز پیج اینستاگرام هستید، Iconosquare میتواند برای شما یک ابزار عالی باشد. این اپلیکیشن میتواند اطلاعات بسیار مفیدی را در مورد پیج‌های اینستاگرام به شما ارائه کند. فقط کافیست تا نسخه اندروید آن را از گوگل پلی دانلود کرده و سپس به کمک آن به آنالیز پیج‌های مختلف بپردازید.

1 ) اپلیکیشن Instrack

آنالیز پیج اینستاگرام خودمان و دیگران با 6 ابزار کاربردی

در بالا شما را سایت InsTrack آشنا کردیم. این اپلیکیشن در واقع مربوط به همان سایت Instrack است که در بالا شما را با آن آشنا کرده‌ایم. از آنجایی که بیشتر کاربران با تلفن همراه کار می‌کنند، این وبسایت اپلیکیشن خود را آماده کرده است تا کاربران بتوانند با استفاده از اپلیکیشن فعالیت خود را انجام دهند.

سایت ایرانی آنالیز پیج اینستاگرام

کاربران بسیار زیادی در فضای مجازی و اینترنت به دنبال یک سایت ایرانی آنالیز پیج اینستاگرام هستند. ما هم به این خواسته احترام گذاشته‌ایم و ساعت‌ها به دنبال یک سایت ایرانی خوب در این زمینه گشتیم. اما متاسفانه جستجوی ما نتیجه‌ای نداد و ما نتوانستیم یک سایت خوب ایرانی فعال در این زمینه پیدا کنیم. لطفا اگر شما سایتی را سراغ دارید، حتما نام آن را برای ما در کامنت‌ها ثبت کنید. 

آنالیز پیج اینستاگرام چه کمکی به ما می‌کند؟

در زمان و دوره‌ای زندگی می‌کنیم که همیشه آمار و ارقام مختلفی از فعالیت در جاهای متفاوت وجود دارد. افراد بسیار زیادی از اینستاگرام استفاده می‌کنند. اما سلیقه همه آنها یکی نیست. ضمن اینکه ساعت حضور آنها در اینستاگرام نیز با یکدیگر متفاوت است. اگر بتوانیم آنالیز پیج اینستاگرام خودمان را انجام دهیم، میتوانیم به اطلاع بسیار خوبی راجب پیجمان دست پیدا کنیم. برای مثال با درک جنسیت کاربران، میتوانیم محتوایی متناسب برای آنها ایجاد کنیم. با فهمیدن زمان آنلاین بودن آنها میتوانیم به بهترین زمان پست گذاری در اینستاگرام دست پیدا کنیم. اینها فوایدی هست که اینکار برای پیج ما دارد.

ضمن اینکه شاید شما بخواهید در پیج‌های مختلف، تبلیغات اینستاگرامی را انجام دهید. باید بدانید که پیج مورد نظر شما چقدر فالوور دارد، چه میزان از فالوورهای آنها فعال هستند، آیا پیج رو به رشد است یا رو به نزول. موارد این چنینی به شما کمک می‌ند تا پیج‌های با کیفیت را از میان هزاران پیج گلچین کرده و بتوانید تبلیغات اینتساگرامی خود را به بهترین شکل ممکن مدیریت و انجام دهید. با آنالیز پیج اینستاگرام میتوانید یک گام از دیگران جلوتر باشید. میتوانید جلوی هدر رفتن بودجه تبلیغاتی خود را تا حد بسیار زیادی بگیرید.

سخن پایانی

آنالیز پیج اینستاگرام یکی از راه‌هایی است که میتوانید به کمک آن به اطلاعات بسیار مفید و خوبی در مورد پیج خودتان و دیگران دست پیدا کنید. اینکار اولا به شما کمک می‌کند تا بتوانید محتوای مناسبی برای کاربران ایجاد کنید و ضمن انیکه در زمان تبلیغات به یاری و مدد شما می‌آید. امروز ما در این مقاله 6 ابزار عالی و کاربردی برای آنالیز پیج اینستاگرام را به شما کاربران عزیز معرفی کردیم. امیدواریم که این مقاله برای شما مفید بوده باشد. تا دیداری دیگر خدانگهدار.

Rate this post