مسیر درآمدزایی شما در این پلتفرم ویدیویی، از انتخاب ایده برای یوتیوب آغاز می‌شود. در واقع شما برای به دست آوردن ثروت و پول از این پلتفرم، در ابتدا باید ایده‌ای جذاب را پیدا کنید تا روی آن بتوانید به خوبی فعالیت خود را شروع کنید. در دنیای امروز، ایده‌های مختلفی وجود دارد که شما میتوانید روی آن کار کنید. ما در وبسایت اسپید فالوور شما را با تعدادی از آنها آشنا خواهیم ساخت. پس اگر شما هم به فکر کسب درآمد از این پلتفرم هستید، پیشنهاد می‌کنم تا انتهای این پست با ما همراه باشید.

بنر خرید فالوور اینستاگرام
خرید فالوور اینستاگرام
خرید فالوور اینستاگرام با سرعت بالا به همراه نماد اعتماد
خرید فالوور
ایده برای یوتیوب – 18 ایده جذاب و پولساز در یوتیوب

امروز یوتیوب به یک فرصت درآمدزایی برای کاربران فعال در فضای مجازی تبدیل شده است. شما میتوانید از این پلتفرم، هزاران یا حتی میلیون‌ها دلار پول کسب کنید. برای خود زندگی مناسبی بسازید و از این درامد نهایت استفاده را ببرید. اما در گام اول باید به فکر یک ایده برای یوتیوب باشید. در واقع بدون داشتن ایده و فکر موفقیت شما در این راه ممکن نخواهد بود. در مقاله کسب درآمد از یوتیوب به طور کامل به این موضوع اشاره کردیم. پس اگر آماده هستید به سراغ اهمیت داشتن یک ایده جذاب برای یوتیوب برویم.

اهمیت ایده برای یوتیوب

شما قصد فعالیت در یوتیوب را دارید. میخواهید از این پلتفرم به درآمد برسید. پس باید در ابتدا به فکر داشتن یک ایده جذاب باشید. کسانی در این پلتفرم آمریکایی شما را دنبال خواهند کرد که عاشق ایده شما باشند. اگر کسی به ورزش علاقه‌مند باشد، قطعا کانال‌های ورزشی را دنبال خواهد کرد. اگر کسی به دنبال آموزش آشپزی باشد، قطعا کانال‌های آموزشی آشپزی را دنبال خواهد کرد. همانطور که در مقاله افزایش سابسکرایب یوتیوب نیز مطالعه کردید، ایده یکی از ارکان اصلی برای افزایش دنبال کنندگان شما در یوتیوب است.

در واقع برای داشتن درآمد از این پلتفرم، در ابتدا باید به فکر ایده های پولساز یوتیوب باشید. البته در کنار انتخاب یک ایده پر پول، باید دقت ویژه‌ای به توانایی‌های خود داشته باشید. برای مثال کسی که توانایی یا تمایل حضور در مقابل دوربین را ندارد، بهتر است به دنبال ایده های یوتیوب بدون چهره باشد. کسی که صدای جذابی ندارد، بهتر است از صدای خود هرگز استفاده نکند. در ادامه شما را با تعدادی از ایده برای یوتیوب آشنا خواهیم کرد. پس با ما همراه باشید. 

ایده برای یوتیوب

شاید تا چند سال پیش کسی حتی فکرش را هم نمی‌کرد که بتوان از خوردن غذاهای مختلف به درآمد رسید. کسی حتی فکرش را هم نمیکرد که بتوان با فیلم برداری از طلوع یا غروب خورشید به درآمد مناسبی رسید. ایده دوستان عزیزم، ایده خوب میتواند درآمد شما را از صفر به 100 برساند. به همین دلیل شما باید به دنبال یک ایده برای یوتیوب خود باشید. ایده‌ای جذاب که اولا توانایی اجرای آن را داشته باشید. ضمن اینکه آن ایده و فکر درآمدزا نیز باشد. در زیر شما را با تعدادی از انها آشنا می‌کنیم.

ایده برای یوتیوب – 18 ایده جذاب و پولساز در یوتیوب

طنز، بهترین ایده برای یوتیوب

قطعا موضوعات تفریحی و سرگرمی یکی از بهترین موارد برای فعالیت در هر پلتفرمی است. این ایده تنها برای پلتفرم یوتیوب نیست. شما میتوانید در اینستاگرام، تلگرام، روبیکا و موارد دیگر نیز از آن استفاده کنید.  به عنوان یک ایده طنز برای یوتیوب، شما میتوانید خودتان شخصاً در مقابل دوربین قرار بگیرید. با گفتن جملات خنده دار و اصطلاحاً استندآپ کمدی کاربران زیادی را به سمت خود جلب کنید. این ایده شکل‌های دیگری نیز میتواند به خود بگیرد. یوتیوبرهای زیادی از این روش به موفقیت رسیده‌اند. ساخت کلیپ‌های خنده دار نیز یکی دیگر از این موارد است.

البته موضوع طنز به عنوان یک ایده برای یوتیوب، مشکلات کمی نیز دارد. گرچه این اقیانوس بزرگ به نظر می‌رسد. اما ماهیگران زیادی در آن قلاب‌های خود را برای صید مخاطبان به آب انداخته‌اند. به همین دلیل شما باید زحمت بسیار زیادی بکشید تا بتوانید در این میدان رقابت، سری از میان سرهای دیگر در بیاورید و به موفقیت برسید. حتی گاهی نیز باید برای خرید سابسکرایب یوتیوب و موارد دیگر هزینه کنید. پس اگر انرژی، زمان و هزینه کافی ندارید، پیشنهاد می‌کنیم تا وارد این دسته نشوید. 

آموزش درآمدزایی

این ایده تقریبا از یوتیوبرهای خارجی به ایرانی وارد شده است. یکی از موضوعات بسیار جذاب و مورد استفاده در یوتیوب، آموزش درآمدزایی است. این روش را میتوان در دسته ایده های یوتیوب بدون چهره قرار داد. در این ایده برای یوتیوب شما میتوانید روش‌های درآمدزایی را به کاربران خود معرفی کنید. روش‌هایی مثل تولید صنایع دست ساز، صنایع خانگی، شیرینی پزی و حتی درآمدزایی از اینترنت میتواند در این دسته قرار بگیرد. پیشنهاد می‌کنیم تا حتما روش‌هایی کاربردی و واقعی را به کاربران خود معرفی کنید. از گفتن روش‌های غیر کارآمد جداًٌ خودداری نمایید. 

البته طنز نیز همانند ایده طنز برای یوتیوب با مشکلاتی همراه است. فقط کافیست تا اینستاگرام خود را باز کنید. آنگاه با انبوهی از کلیپ‌ها مواجه می‌شوید که هرکس قصد دارد روش درآمدی را به کاربر خود ارائه دهد. تبلیغات مختلف که اکثراً هم سیار کسل کننده  می‌باشند. به هرحال شما باید بدانید در این راه، کار سختی را در پیش دارید. پس برای کار بر روی این ایده برای یوتیوب، در ابتدا به فکر محتوای جذابی باشید تا بتوانید کاربران خوبی را به کانال خود جذب کنید. 

مشکلات زناشویی، خطرناک‌ترین ایده برای یوتیوب

یکی از مشکلاتی که زندگی زوجین را تهدید می‌کند، مشکلات زناشویی است. قطعا این درد، یکی از موارد مشترک بین کاربران یوتیوب می‌باشد. به همین دلیل اگر شما بتوانید دوای آن درد را در اختیار کاربران خود قرار دهید، برنده بازی خواهید شد. مشکلات زناشویی را میتوان خطرناک‌ترین ایده برای یوتیوب فارسی در نظر گرفت. دلیل این امر نیز کاملا مشخص است. قبح و تعارف بسیار زیادی بر روی این مسئله وجود دارد. اگر از صدا یا تصویر خود در ویدیوهایتان استفاده بکنید، احتمالا در روابط و رفت آمد خانوادگی حود دچار مشکل خواهید شد.

مشکلات زناشویی را میتوان جز ایده های یوتیوب بدون چهره نیز در نظر گرفت. شما میتوانید برای این دسته، محتوای بدون چهره تولید کنید. البته باید از صدای خود استفاده کنید. پیشنهاد می‌کنیم که هرگز از الفاظ نادرست و رکیک در ساخت این محتوا استفاده نکنید. با نگاهی کاملا علمی به این قضیه نگاه کنید. سعی کنید محتوایی را در اختیار کاربران خود قرار دهید که مناسب آنها باشد. ایند ایده برای یوتیوب، در صورت تولید محتوای مناسب، میتواند بسیار جذاب باشد. 

مصاحبه

چندسالیست که بازار مصاحبه‌های خیابانی بسیار داغ است. خرج زیادی نیز ندارد. مواد مورد نیاز برای ساخت این محتوا، یک عدد میکروفون متوسط و مردم خیابان است. فقط باید محتوایی را پیدا کنید که جذاب باشد. سپس در مورد آن موضوع با مردم مصاحبه کنید و مصاحبه آنها را با کسب اجازه پخش کنید. این ایده برای یوتیوب نیز، ریشه در یوتیوبرهای اروپایی دارد. هنوز هم میتوان در یوتیوب انگلیسی، انبوهی از این کلیپ‌ها را پیدا کرد. البته شما در این رشته نیز رقبا بسیار زیادی دارید. شما باید برای سلطه بر آنها از روش‌های میانبر استفاده کنید. 

در ابتدا موضوع جذاب را انتخاب کنید. موضوعی که مورد نظر مردم باشد. سپس به خیابان بروید و از افراد مختلف در مورد سوال خود مصاحبه کنید. یکی از بهترین افرادی که مصاحبه کرده است را انتخاب کنید. سپس یک Thumbnail زیبا طراحی کنید. سعی کنید برای دریافت کلیک بیشتر، تامبنیل خود را با متن‌های جذاب پر کنید. کمی اغراق در این روش کاملا جایز است. این ایده برای یوتیوب نیز همانند مورد قبلی، در صورت اجرای درست و صحیح، میتواند بسیار کارآمد باشد. 

ایده برای یوتیوب – 18 ایده جذاب و پولساز در یوتیوب

ساخت وسایل، خلاقانه‌ترین ایده برای یوتیوب

تولید محتوا از ساخت وسایل مختلف یکی دیگر از موارد جذاب و درگیر کننده در یوتیوب می‌باشد. این نوع ایده برای یوتیوب میتواند سرعت شما را در جذب سابسکرایب و بیننده بسیار بالا ببرد.از این نوع محتوا در ابتدا به عنوان ایده برای یوتیوب انگلیسی استفاده می‌شد. اما اکنون در یوتیوب فارسی نیز از آن بسیار استفاده می‌شود. شما برای تولید محتوا در این دسته، فقط کافیست تا از مراحل ساخت وسایل مختلف ویدیو تولید کنید. این وسایل میتواند هرچیزی باشد. فقط دقت کنید که باید وسایل جذاب و مورد استفاده کاربران را مورد هدف قرار دهید.

با توجه به زمانبر بودن ساخت هر وسیله، شما این فرصت را دارید تا محتوایی با مدت زمان بسیار بالا تولید کنید. از جمله محتوایی که در این زمینه مشاهده کرده‌ایم، فیلمی از نحوه ساخت نودالیت، ماشین با چوب، گلدان و موارد دیگر بوده است. فقط کافیست به دنبال یک وسیله بسیار پر استفاده بگردید. سپس با استفاده از یک تامبنیل جذاب میتوانید کاربران را به مشاهده آن ویدیو دعوت کنید. خوشبختانه کاربران به این سبک از محتوا اهمیت بسیار زیادی می‌دهند. با این ایده برای یوتیوب میتوانید به رشد شخصی خود نیز اضافه کنید.

انگیزشی

به شخصه با محتوای انگیزشی با صدای انگلیسی بسیار خوب ارتباط برقرار میکنم. در عصری که افراد زیادی با مشکلات مختلف دست و پنجه نرم می‌کنند، صحبت از محتوای انگیزشی میتواند کمی از دردهای آنها بکاهد. حتی برخی از افراد بدون مشکل نیز برای پیشرفت خود و حفظ روحیه، به ویدیوهای انگیزشی روی می‌آورند. اما در هنگام ساخت محتوای این ایده برای یوتیوب باید به صداگذاری‌ها نیز بسیار دقت کنید. کلیپ انگیزشی بدون صدای پر هیجان خیلی تاثیر گذار نیست. پس برای تاثیرگذاری بیشتر، پیشنهاد می‌شود تا از کلیپ‌هایی با صدای اصلی استفاده کنید.

بهتر است تا چند ویدیوی خارجی را پیدا کنید. اگر بتوانید روی آنها تصویری قرار دهید بسیار عالی می‌باشد. اما اگر اینکار برای شما سخت است، میتوانید با افزودن زیر نویس چسبنده به فیلم، آن را مجددا در یوتیوب منتشر کنید. فراموش نکنید که حتما باید ارزشی را محتوای مورد نظر خود اضافه کنید. در اینصورت میتوانید یک گام بسیار بلند در ایده های پولساز یوتیوب بردارید. فقط کافیست تا محتوای خود را به زیبایی تدوین کنید. آنگاه شاهد رشد روز افزون مشترکین کانال خود خواهید بود.

گیمینگ، سرگرم کننده ترین ایده برای یوتیوب

آریا کئوسکر، تاکسی گیرل و یوتیوبرهای دیگری با گیم بازی کردن توانسته‌اند در یوتیوب جایگاه خوبی را برای خود دست و پا کنند. گیم یکی از موضوعات جذاب در پلتفرم‌های ویدیویی است که میتوانید در آن فعالیت کنید. جذابیت این موضوع آنقدر زیاد است که پلتفرم آپارات، سیستم آپارات گیم را راه اندازی کرده است. این ایده برای یوتیوب، برای شما نیز بسیار لذت بخش خواهد بود. البته هزینه‌های آن نیز تقریبا بالا می‌باشد. شما باید در ابتدا یک سیستم جهت گیمینگ دست و پا کنید و سپس تولید محتوای خود را شروع کنید.

گیمینگ، یکی از جذابترین ایده برای یوتیوب فارسی است.، در این ایده برای یوتیوب شما باید از صدا و تصویر خود نهایت استفاده را ببرید. بازی‌های ترند را انجام دهید. نسبت به اتفاقات بازی، اکشن‌های مختلف و جذابی داشته باشید. از دیالوگ‌های جذاب و خنده‌دار در هنگام بازی استفاده کنید. انجام بازی به صورت گروهی همراه با یوتیوبرهای دیگر میتواند به رشد تعداد مخاطبین کانال شما بی‌افزاید. در هنگام بازی سعی کنید تا حرارت بازی را بالاتر ببرید. اینکار باعث می‌شود تا کاربر حس درون گیم را بهتر حس کند. 

نتیجه گیری

برای موفقیت در یوتیوب، در ابتدا باید به فکر یک ایده برای یوتیوب باشید. ایده‌ای که کاربران را به سمت شما جلب کند. تخصصی باشد تا درآمد شما را بالا ببرد. در کنار تمام این موارد شما باید گزینه‌ای را انتخاب کنید که بتوانید در آن به تولید محتوا بپردازید. یکی از مسائلی که کاربران را در گام اول فعالیت خود بسیار اذیت می‌کند، انتخاب یک ایده پولساز یوتیوب است. در این مقاله شما را با چند ایده جذاب آشنا کردیم. امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد. موفق باشید.

5/5 - (3 امتیاز)