یکی از بهترین روش‌های رسیدن به ثروت، کسب درآمد از یوتیوب می‌باشد.راهی بسیار جذاب و منطقی که در صورت داشتن کمی پشتکار میتوانید به آن دست پیدا کنید. امروزه افراد زیادی در سراسر دنیا از شغل یوتیوبری، درآمد بسیار خوبی را برای خود ایجاد کرده‌اند. شغلی که برای موفقیت در آن به ابزارهای بسیار پیچیده‌ای نیاز ندارید. تنها کافیست با داشته‌های خود دست به یک هنرنمایی بزرگ بزنید. امروز در این پست شما را با آموزش رایگان کسب درآمد از یوتیوب آشنا خواهیم کرد. پس تا انتهای این پست با ما همراه باشید.

بنر خرید فالوور اینستاگرام
خرید فالوور اینستاگرام
خرید فالوور اینستاگرام با سرعت بالا به همراه نماد اعتماد
خرید فالوور

کسب درآمد از یوتیوب

چند سالیست که از فعالیت یوتیوب می‌گذرد. پلتفرمی ویدئویی که تحت مالکیت کامل شرکت گوگل می‌باشد. این شبکه اجتماعی، کاربران زیادی را به سمت خود جلب کرده است. دلیل جذب این تعداد کاربر نیز، محتوای جذاب موجود در آن می‌باشد. گوگل نیز برای تشویق بیشتر افراد به انتشار محتوای جذاب و به رسم تشکر از آنها، سیستمی با نام Partner ship یا شریک تجاری را راه اندازی کرده است. بر اساس این سیستم شما میتوانید شریک تجاری یوتیوب شوید و از تبلیغات موجود در این پلتفرم، به درآمد برسید. به همین دلیل موضوع کسب درآمد از یوتیوب، بسیار داغ است.

شاید کمتر کسی اکنون به کسب درآمد از یوتیوب فکر نکرده باشد. در واقع این روش آنقدر جذاب است که هرکسی را به فعالیت در این پلتفرم وادار می‌کند. شما نیز میتوانید از آن کسب درآمد کنید. با توجه به تفاوت قیمت دلار و ریال در ایران، فعالیت در یوتیوب، میتواند درامد دلاری برای شما به همراه داشته باشد. درآمدی که در ایران ارزش بیشتری برای شما خواهد داشت. البته نقد کردن این درآمد کمی سخت است. اما با کمی زیرکی و استفاده از روش‌های مختلف میتوانید درآمدتان را به راحتی نقد کنید. اکنون به سراغ آموزش فعال سازی کسب درآمد از یوتیوب برویم.

کسب درآمد از یوتیوب در سال 2023

آموزش کسب درآمد از یوتیوب

برای داشتن درآمد از یوتیوب آمریکایی باید راهی طولانی را طی کنید. توجه کنید که اصلا نمیتوان یک شبه به این درآمد رسید. پس باید در کار خود استوار باشید. شما باید پشتکار خوبی داشته باشید تا به دریای وسیع ثروت از یوتیوب برسید. در این مرحله از آموزش رایگان کسب درآمد از یوتیوب شما را با این مراحل سخت و پیچیده آشنا خواهیم کرد. همچنین راه حل‌هایی برای پیمودن سریع این راه پیش پای شما خواهیم گذاشت. پس با ما همراه باشید. 

گام اول در کسب درآمد از یوتیوب، تولید محتوا

اولین گام از این راه، تولید محتواست. افرادی فکر می‌کنند که میتوانند به کسب درآمد از یوتیوب بدون ساخت ویدیو دست یابند. اما این یک تفکر کاملا اشتباه است. در واقع شما بدون داشتن محتوا و ویدیوهایی جذاب نمیتوانید از این پلتفرم ویدئویی به درآمد مناسبی برسید. اولین شرط برای بقا در یوتیوب، محتوای جذاب است. شما باید محتوای جذابی تولید کنید. کاربران محتوای شما را مشاهده می‌کنند. درصورتی که ویدیوهای شما جذاب باشد، قطعا آن را لایک خواهند کرد و در نهایت عضوی از اعضای کانال شما خواهند شد. 

هنگامی که راجب محتوا صحبت می‌کنیم، باید بدانید که یوتیوب یکی از سختگیرانه‌ترین پلتفرم‌ها در مورد محتوا است. تمام ویدیوهایی که شما در این پلتفرم منتشر می‌کنید، همگی توسط هوش مصنوعی بررسی می‌شود. در صورتی که ویدیوهای شما سه بار قوانین یوتیوب را نقض کند، برای همیشه کانال شما از این پلتفرم حذف خواهد شد. پس برای تداوم کسب درآمد از یوتیوب، باید مطابق با قوانین یوتیوب پیش بروید. در ادامه شما را با این قوانین آشنا خواهیم کرد.

کسب درآمد از یوتیوب در سال 2023

گام دوم، پیروی از قوانین یوتیوب

در بالا ذکر کردیم که Youtube سخت‌گیرانه‌ترین قوانین برای انتشار ویدئو را در اختیار دارد. به محض آپلود ویدئوی شما در این پلتفرم، در ابتدا یوتیوب مدت زمانی را صرف بررسی آن توسط هوش مصنوعی می‌کند. درصورتی که محتوای شما برای سه بار در یک ماه قوانین را رد کند، کانال شما به طور کامل بسته خواهد شد. رعایت قوانین آنقدر اهمیت دارد که در صورت تخطی از آن هرگز به کسب درآمد از یوتیوب نخواهید رسید. به طور معمول، یوتیوب بر موارد زیر حساسیت بالایی دارد.

  • محتوای غیر اخلاقی
  • کپی رایت
  • محتوای خشن
  • فروش موارد مخدر – اسلحه وغیره
  • ترویج خشونت
  • فروش دارو

برای کسب درآمد از یوتیوب باید مراقب محتوایی که تولید می‌کنید باشید. البته گاهی اوقات محتوای شما بخش کمی از قوانین یوتیوب را رد می‌کند. در اینصورت یوتیوب با یک اخطار زرد، محتوای شما را از کسب درامد باز می‌دارد. در واقع محتوای شما در این شبکه اجتماعی در معرض دید کاربران دیگر قرار خواهد گرفت. اما هرگز آن محتوا به درآمد نخواهد رسید. در بین موارد ذکر شده در بالا، معمولا کپی رایت از همه بیشتر باعث شکست شما در این پروژه خواهد شد. 

افزایش سابسکرایب یوتیوب، گام سوم کسب درآمد از یوتیوب

برای فعال سازی کسب درآمد از یوتیوب در ابتدا باید نگاه ویژه‌ای به تعداد سابسکرایب‌های خود باشید. در حال حاضر تنها کانال‌هایی به درآمد از یوتیوب می‌رسند که تعداد 1000 سابسکرایب در اختیار داشته باشند. کیفیت و نوع محتوا اهمیت بالایی دارد. اما این تعداد سابسکرایب‌ها است که مشخص می‌کند، کانال شما میتواند به درآمد برسد یا خیر. پس باید برای استفاده از این درامد در ابتدا تعداد سابسکرایب‌های خود را افزایش دهید. برای افزایش سابسکرایب یوتیوب راه‌های زیادی وجود دارد. 

شما میتوانید با تولید محتوای جذاب و دعوت از کاربران خود در ویدیوها، بازدید کنندگان را به سابسکرایب تبدیل کنید. همچنین میتوانید ضمن تعامل با پیج‌های دیگر، تعداد مشترکین کانال خود را افزایش دهید. یکی از بهترین راه‌ها برای افزایش مشترک کانال، خرید سابسکرایب یوتیوب می‌باشد. به کمک این روش شما میتوانید با سرعتی بالا به هر تعداد که خواستید، سابسکرایب جذب کنید. این روش به شما کمک می‌کند که زودتر به کسب درآمد از یوتیوب نزدیک شوید.

گام چهارم، افزایش واچ تایم

چهارمین موردی که در کسب درآمد از یوتیوب بسیار اهمیت دارد، افزایش واچ تایم می‌باشد. در کنار تعداد سابسکرایب، واچ تایم نیز مشخص می‌کند که آیا کانال شما میتواند به درآمد برسد یا خیر. بر طبق قوانین یوتیوب، هنگامی که شما 1000 سابسکرایب و 4000 ساعت بازدید در یکسال داشته باشید، میتوانید از این پلتفرم به درامد برسید. این عدد بسیار بزرگ است. یوتیوب میخواهد تنها کانال‌هایی را به عنوان شریک خود در نظر بگیرد که محتوای آنها با کیفیت باشد. به همین دلیل این شرایط سخت را ایجاد کرده است.

در توضیح واچ تایم باید گفت که مدت زمان تماشای ویدیوها توسط کاربران مورد بحث قرار میگیرد. برای مثال اگر 1000 نفر، تنها 10 دقیقه از ویدیوهای کانال شما را تماشا کرده باشند، آنگاه میتواند با ضرب این دو عدد در یکدیگر به عدد 10000 دقیقه واچ تایم رسید. اگر 10000 دقیقه را بر 60 تقسیم کنیم، 166 ساعت واچ تایم به دست می‌آید. برای افزایش واچ تایم خود میتوانید از روش خرید واچ تایم یوتیوب نیز کمک بگیرید. به کمک این روش شما میتوانید به سرعت به درآمد از یوتیوب نزدیک شوید.

کسب درآمد از یوتیوب در سال 2023

میزان درآمد از یوتیوب چقدر است؟

یکی از سوالاتی که در ابتدای کار با آن مواجه می‌شویم، میزان درآمد از یوتیوب است. شما قصد دارید در این پلتفرم فعالیت کنید و تمایل دارید تا از میزان درآمد آن مطلع شوید. میزان درآمد از یوتیوب، به موارد زیادی بستگی دارد و جواب مشخصی ندارد. برای پاسخ صحیح به این سوال در ابتدا باید به کشور بازدید کنندگان اشاره کنم. کشور کاربران شما تا حد زیادی کسب درآمد از یوتیوب برای پیج شما را تحت الشعاع قرار می‌دهد. در حال حاضر بهترین بازدید کننده برای پیج شما از کشورهای آمریکا – ژاپن – امارات – کانادا – انگلیس – آلمان وغیره می‌باشد. 

اما یکی دیگر از موارد بسیار تاثیر گذار در کسب درآمد از یوتیوب، موضوع محتوای شما می‌باشد. هرچه ویدیوهای شما تخصصی‌تر باشد، آنگاه شما نیز درآمد بیشتر خواهید داشت. معمولا کانال‌های تخصصی در حوزه بیمه و مالی از کانال‌های عمومی درامد بیشتری خواهند داشت. دلیل این امر نیز گرانی تبلیغات در این زمینه است. موارد دیگری مثل تعداد بازدید کننده و مدت زمان ماندگاری آنها نیز از عوامل تاثیر گذار در درآمد شماست.اما به طور کلی درآمد شما از 1000 بازدید عددی بین 2 تا 5 دلار به شکل متغیر خواهد بود.

مهمترین بخش کسب درآمد از یوتیوب، نقد کردن

شما در ایران فعالیت می‌کنید و قصد کسب درآمد از یوتیوب را دارید. شرکتی که در آیالات متحده آمریکا فعالیت دارد. به همین دلیل نقد کردن درآمدتان به سادگی نیست. باید راه‌های مختلفی را در نظر بگیرید تا بتوانید حاصل دسترنج خود را به دست بیاورید. چند سال پیش به فکر درآمدزایی از این پلتفرم افتادم. در یک وبسایت در مورد آن مطالعه کردم. اما متاسفانه وبسایت مورد نظر کسب درآمد از این پلتفرم را در ایران غیر ممکن قلمداد کرد. همین مسئله باعث شد تا من مدت زمان زیادی از این درآمد دور باشم. اکنون ما قصد داریم تا ساده‌ترین راه‌ها را به شما پیشنهاد کنیم.

همکاری با شخصی خارج از ایران

برای برداشت درآمد خود به یک حساب Google AdSense نیاز دارید. ساخت این حساب به سادگی نیست. حتی پس از ساخت آن نیز به راحتی نمیتوانید درامد خود را برداشت کنید. گوگل باید پس از رسیدن درآمدتان به سطح 10 دلار، یک نامه همراه با یک کد امنیتی به آدرس فیزیکی شما ارسال کند. سپس درآمدتان را به یک حساب خارجی واریز خواهد کرد. هیچکدام از این مراحل از داخل ایران، ممکن نیست. پس باید شخصی را خارج از ایران پیدا کنید که اینکار را برای شما انجام دهد. اما در کنار این راه‌ یک روش دیگر نیز وجود دارد.

در حال حاضر شرکت‌هایی وجود دارند که اینکار را برای شما انجام می‌دهند. به این شرکت‌ها MTN گفته می‌شود. MTN با داشتن یک حساب فعال و مطمئن در خارج از ایران، درآمد شما را نقد خواهد کرد. یافتن آنها کار سختی نیست، فقط کافیست تا کمی در گوگل جستجو کنید. انگاه میتوانید به راحتی آنها را پیدا کنید. شما میتوانید با استفاده از یک MTN به راحتی به کسب درآمد از یوتیوب و برداشت درآمد آن نزدیک شوید. 

سخن پایانی

یکی از مباحث داغ و ترند در فضای مجازی، کسب درآمد از یوتیوب است. این روش با توجه به قیمت بالای دلار در ایران و همچنین سادگی‌هایی که دارد، به یک روش جذاب تبدیل شده است. ما در این پست شما را با این روش آشنا کردیم. از راه‌هایی که باید برای رسیدن به آن بپیمایید با شما سخن گفتیم. امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد. تا مقاله‌ای دیگر از وبسایت اسپید فالوور شما را به خداوند بزرگ میسپاریم. موفق باشید. 

5/5 - (1 امتیاز)