اینستاگرام امروزه به عنوان یکی از بزرگترین پلتفرم‌های اجتماعی در جهان شناخته می‌شود. این شبکه اجتماعی قابلیت‌های فراوانی دارد و روی حریم خصوصی بسیار حساس است. به لطف این حساسیت شما میتوانید از قابلیتی به نام آرشیو پست در اینستاگرام استفاده کنید. این قابلیت باعث می‌شود تا شما بعضی از پست‌هایتان را آرشیو کرده و بصورت موقت آن را از مقابل دید کاربران دیگر مخفی کنید. امروز در این پست به سراغ آموزش آرشیو کردن پست اینستاگرام در سال 2024 رفته‌ایم. اگر شما هم دوست دارید تا به جای حذف پست، آنها را آرشیو کنید تا انتهای این پست با اسپید فالوور همراه باشید.

آرشیو کردن پست اینستاگرام در سال 2024 - آموزش تصویری

آرشیو کردن پست اینستاگرام

آرشیو کردن پست‌های اینستاگرام بسیار آسان است. شما میتوانید با طی کردن چند مرحله ساده هرکدام از پست‌های خود را آرشیو کنید. لازم به ذکر است که آرشیو باعث می‌شود تا پست‌های شما بصورت موقتی از روی صفحه پروفایلتان مخفی گردد و کاربران دیگر نیز امکان دیدن آرشیو‌های شما را ندارند. حالا بریم و باهم بررسی کنیم که چگونه یک پست باید آرشیو بشه.

آموزش آرشیو کردن پست اینستاگرام 

در نخستین گام از آرشیو کردن پست اینستاگرام باید وارد محیط پروفایل اینستاگرام خود شوید. منظور از پروفایل همان جایی است که تمامی پست‌های خودتان، تصویر پروفایل، نام کاربر و موارد دیگر در آنجا وجود دارد. 

آرشیو کردن پست اینستاگرام در سال 2024 - آموزش تصویری

مطابق تصویر شماره یک، در بالای عکس یک سه نقطه وجود دارد، روی سه نقطه بزنید. با لمس این گزینه، یک صفحه جدید برای شما در اینستاگرام باز خواهد شد. در اینجا از بین گزینه‌های موجود در این صفحه، گزینه Archive را انتخاب نمایید. لازم به ذکر است که اگر منوی گوشی شما فارسی است، سه نقطه در قسمت چپ قرار خواهد گرفت و گزینه Archive نیز به فارسی یعنی Archive نوشته خواهد شد. 

با انتخاب این گزینه، پست مورد نظر شما در اینستاگرام آرشیو می‌شود و دیگران توانایی مشاهده آن را نخواهند داشت. فراموش نکنید که این پست حذف نخواهد شد و فقط آرشیو می‌شود. 

برگرداندن پست بایگانی شده در اینستاگرام فارسی و انگلیسی

اکنون شاید بخواهید پس از آرشیو کردن پست اینستاگرام، آن را مجددا برگردانید. برای برگرداندن پست های بایگانی شده در اینستاگرام فارسی یا انگلیسی میتوانید از مسیر زیر اقدام نمایید. 

گام اول ) به تنظیمات پروفایل بروید

به پروفایل اینستاگرام خود مراجعه کرده و سپس از منوی بالا روی گزینه سه خط بزنید. 

آرشیو کردن پست اینستاگرام در سال 2024 - آموزش تصویری

با لمس گزینه سه خط، شما به صفحه تنظیمات اینستاگرام وارد می‌شوید. در بین گزینه‌های موجود می‌بایست گزینه Archive یا بایگانی را انتخاب کنید. با انتخاب این گزینه به صفحه آرشیوهای اینستاگرام می‌روید و از زمان ساخت چنل تا به امروز هر چیز که در اینستاگرام منتشر کرده‌اید برای شما قابل مشاهده خواهد بود. 

گام دوم ) پست آرشیو شده را انتخاب کنید

در صفحه آرشیو، احتمالا ابتدا استوری‌هایی که قبلا در پیج قرار داده‌اید به شما نمایش داده می‌شود. به همین دلیل باید از بالای صفحه آرشیو روی گزینه Stories archive بزنید. با لمس این گزینه، سه گزینه از پایین برای شما ظاهر می‌شود. شما باید Posts archive را انتخاب کنید.

آرشیو کردن پست اینستاگرام در سال 2024 - آموزش تصویری

پس از انتخاب گزینه Posts archive صفحه‌ای برای شما باز خواهد شد که تمامی پست‌های آرشیوی شما در آن قرار گرفته است. پست مورد نظر خود را انتخاب کنید. سپس از بالای صفحه سمت راست یا چپ روی سه نقطه بزنید. در کادری که در پایین برای شما ظاهر می‌شود، گزینه Show on profile را انتخاب کنید تا مجددا پست مورد نظر در پروفایل ظاهر شود.به همین راحتی

آرشیو پست اینستاگرام یعنی چه؟

از نظر فنی آرشیو پست اینستاگرام یعنی، بایگانی کردن پست‌ها که باعث می‌شود پست‌های مورد نظر شما از دید کاربران دیگر مخفی بماند. آرشیو در اصل نوعی حذف موقت پست‌هاست. با این تفاوت که شما میتوانید پس از آرشیو کردن پست اینستاگرام، آنها را به راحتی بازگردانی کنید. در آرشیو تعداد لایک، ویو، کامنت و موارد دیگر هرگز از بین نخواهد رفت. درحالی که اگر پست خود را حذف کنید، هرآنچه که مربوط به پست شماست، حذف خواهد شد. 

چرا بعضی از پست ها آرشیو نمیشه؟

این شاید یکی از مشکلات بسیار مهم و البته نادر در اینستاگرام باشد. عده کمی از کاربران، گاهی اوقات قادر به آرشیو کردن پست‌های خود نیستند. در ابتدا به آنها توصیه می‌کنیم که آموزش آرشیو کردن پست اینستاگرام که برای آنها آماده کرده‌ایم را مطالعه کنند. اگر آموزش کارساز نبود به سراغ راه حل‌های دیگر بروند. اولین راه حلی که برای این مشکل سراغ داریم، آپدیت کردن اینستاگرام است. گاهی اوقات شما با آپدیت کردن اپلیکیشن اینستاگرام میتوانید بعضی از باگ‌های موجود در نسخه‌ها را بطور کلی از بین ببرید. 

در کنار مسئله آپدیت بودن اپلیکیشن، گاهی اوقات مشکلات اینترنت میتواند شما را از آرشیو کردن پست اینستاگرام باز دارد. از آنجایی که اینستاگرام برای تمامی امور خود به اینترنت نیاز دارد، گاهی اوقات کندی اینترنت یا ابزارهای گذر از محدودیت، میتواند باعث اختلال در علمکرد اینستاگرام شود. به همین دلیل میتوانید با حل مشکل کندی اینترنت و شبکه متوجه شوید که چرا بعضی از پست ها آرشیو نمیشه. در کنار دو راه حل بالا، مواردی مثل پاک کردن کش تلفن همراه نیز میتاند به حل این مشکل کمک بسیار زیادی کند. 

سوالات متداول

آیا پس از آرشیو کردن پست، لایک و ویو آن از بین می‌رود؟

خیر! مزیت آرشیو نسبت به حذف محتوا در این است که شما پس از آرشیو کردن پست اینستاگرام، هرگز ارزش محتوای خود مثل تعداد لایک، ویو، کامنت و موارد دیگر را از دست نخواهید داد. پست شما تنها از دید کاربران دیگر مخفی خواهد شد. 

دیدن پست‌ های پنهان شده در اینستاگرام چگونه است؟

برای دیدن پست‌های پنهان شده در اینستاگرام کار سختی در پیش ندارید. فقط کافیست تا طبق آموزشی که در بالا برای شما قرار دادیم، یعنی آموزش برگرداندن پست بایگانی شده در اینستاگرام فارسی و انگلیسی​ پیش بروید. این آموزش به شما کمک می‌کند تا پست‌های پنهان شده را نیز مشاهده کنید.

سخن پایانی

آرشیو کردن پست اینستاگرام یک موهبت و شاید امتیاز بزرگ در اینستاگرام است که به کاربران اجازه می‌دهد تا بصورت موقت و تا هر زمان که تمایل دارند، بعضی از پست‌های خود را از دید فالوورهایشان مخفی کنند. بسیاری از بازیکنان فوتبال، بازیگران و سلبریتی‌ها را دیده‌ایم که بنا به دلایل مختلف از این ویژگی استفاده کرده‌اند. ما امروز در این پست آموزش کاملی برای آرشیو پست در اینستاگرام برای شما کاربران عزیز آماده کرده‌ایم. امیدواریم این پست برای شما مفید بوده باشد. موفق باشید.

Rate this post